<<  Ahşap Geçmeli Alüminyum Kompozit Kapı ve Pencere Sistemleri Nedir ? >>

Kapı ve Pencerelerde dış yüzeyin alüminyum, iç yüzeyin ahşap olduğu kompozit kapı ve pencere sistemleridir.
   

Bu Sistemde kullanılan dış cephe; elektrostatik boyalı alüminyum profil olup, iç cepheye gelen kısım ise, gerçek ahşaptır.

   
Ahşap, alüminyum üzerine iki kanal vasıtası ile geçer. Kesinlikle yapıştırma söz konusu değildir.
   
Alüminyum kanallar kilitleme özelliğine sahip olduğu  için, ahşabın alüminyumdan ayrılması asla söz konusu değildir. Dolayısıyla ahşap alüminyumdan ayrılmaz bir bütünlük oluşturur.
   
Ahşap cam çıtalarımız hareketli olup, 18 mm kalınlığındaki ısı camdan, 30 mm kalınlıktaki ısı cam takılabilir. Ayrıca; 30 mm ısı camın ortasına jaluzi perde takılarak, ofislerde de rahatlıkla kullanılabilir.
   
Alüminyum giydirmeli ahşap balkon kapılarındaki, alüminyum profilde bulunan kilit sistemi sayesinde kapılar hem içeri hem de dışarıya açılmaktadır. Kapının hem içeriye hem de dışarıya açılma sistemi, ülkemizdeki tek sistemdir.
   
Ahşap Doğramalar hem sıcak hem de soğuk iklimler için ve iş yerleri için de tasarlanmıştır.
   
Cam çıtaları vida ile yerine monte edildiği için, camın kırılması durumunda çok daha kolay bir şekilde camın değiştirilme imkanı vardır.
   
Kapılardaki özel kilit sistemi sayesinde balkon kapıları hem içeriye, hem de dışarıya açılabilmektedir.
   
Alüminyum profil başlarına konan plastik kapaklar statik hava boşluğu oluşturarak, izolasyon sağlar. Plastik kapak, metalin genleşmesi durumunda ahşaba zarar vermesini önler.
   
Ürünümüz, kayar kapı sistemi olarak da kullanılabilmektedir.
   
Araçlarda, araç yan kapılarının sürgülü açılıp kapanma sistemini aynısını, kendi kayar kapı sistemlerimizde uyguluyoruz.